Prowadzenie firmy

Zarabiaj na swojej pasji

Według badań już co dziesiąty Polak ma dodatkowe pieniądze płynące z jego pasji. 60 procent Polaków chce zarabiać na realizacji swoich pasji – wynika z raportu Visa Europe. Ci, którzy już otrzymują pieniądze za robienie to, co kochają, rocznie wyciągają średnio 8 tysięcy złotych. To nie mało jak na dodatkowe dochody. Można za to oszczędzić na wakacje, kupić prezenty dla żony lub zrealizować swoje marzenia.

Pasja przekuta w działalność gospodarczą

Większość Polaków boi się porażki. Przez rozpoczęciem stałej działalności powstrzymują ich wyobrażenia o braku klientów i wysokich kosztach przedsięwzięcia. 60 procent z nas deklaruje chęć zarabiania na realizacjach swoich hobby. Więc czemu nie spróbować? Czy lęk przed niepowodzeniem może odebrać nam widoki na pracę marzeń?

  • Usługi budowlano-remontowe – 12 tysięcy złotych rocznie

  • Designerzy – 11 tysięcy złotych rocznie

  • Producenci biżuterii – 10 tysięcy złotych rocznie

  • Korepetycje i opieka nad dziećmi – 9 tysięcy złotych rocznie

77 procent Polaków, przy średniej europejskiej 72 procent, chciałoby dodatkowe zarobki przekształcić w stałą działalność gospodarczą. W wątpliwościach wskazują, że prowadzenie firmy wiąże się z ryzykiem, brakiem wiedzy o kondycji rynku, brakiem lub małą liczbą zleceń. Polacy również martwią się, że nie potrafią obsługiwać innych transakcji niż bezgotówkowe.

Środowisko online przyjazne dla przedsiębiorców

E-commerce jest otwarte na nowych przedsiębiorców, którzy ochoczo wchodzą w wirtualny świat, by rozreklamować i często rozpocząć swój mały biznes. Visa Europe wspiera ten trend poprzez możliwość akceptacji kart płatniczych w środowisku online. Takie środowisko jest przyjazne dla firm szukających dróg rozwoju jak chociażby rynki zagraniczne. Klient z innego kraju może bez problemu zainteresować się asortymentem i modelem działania danego przedsiębiorstwa nie wychodząc z domu. W dodatku może zostawić sporo pieniędzy. Większość osób chcących spełniać swoje pasje chce je również monetyzować i komercjalizować. Visa Europe daje im takie możliwości ułatwiając interakcję z konsumentami z zagranicy.

Stawki interchange i terminale

Bardzo duże znaczenie w płatnościach międzynarodowych mają stawki interchange, czyli opłaty za pobierane transakcje bezgotówkowe. W lipcu 2014 zostały zmniejszone do 0,5 % transakcji. Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych przewiduje jeszcze niższe stawiki. W przypadku kart debetowych ma to być 0,2 %, a kart kredytowych 0,3 %.

Mobilne terminale okazały się strzałem w dziesiątkę. Generują niższe koszty, co jest korzystne zwłaszcza dla mikroprzedsiębiorców, którzy dopiero raczkują na rynku. To jest inny model biznesowy niż dotychczas. mPOS mamy do czynienia tylko z kwotowo lub procentowo ustaloną prowizją, a nie jak to jest w tradycyjnym modelu – opłata prowizji za terminal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *